Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Moravská vodárenská, a. s. informuje

Moravská vodárenská, a. s. informujeDatum konání:
13.10.2017
Dobrý den,
v souvislosti s přerušením zásobování pitnou vodou ve skupinovém vodovodu Domašov a zajišťováním náhradního zásobování pitnou vodou přistavenými kontejnerovými cisternami
si dovolujeme informovat Vás o vývoji situace ke dni 13.10.2017
Z průběžně prováděných odběrů vzorků jak surové vody z toku, tak upravované vody na výstupu z úpravny je patrné zlepšení kvality surové vody, avšak i nadále platí, že úpravna vody není schopna zajistit dodávku pitné vody.
V průběhu tohoto týdne jsme provedli zvýšení dávkování dezinfekčního prostředku a zahájili proplachování vodovodních sítí za účelem rychlejší výměny vody s dezinfekcí.   
I nadále budeme pravidelně odebírat vzorky jak surové vody, tak vody upravené, a provádět jejich laboratorní rozbory. 
Pokud nedojde ke zhoršení klimatických podmínek, je vysoce pravděpodobné, že v příštím týdnu již úpravna bude schopna vyrábět pitnou vodu. Pokud to potvrdí rozbory vzorků, začneme neprodleně proplachovat celou vodovodní síť skupinového vodovodu za účelem co nejrychlejšího obnovení dodávek pitné vody.
Do té doby je zajištěna pravidelná výměna vody v přistavených cisternách. V případě, že v některé cisterně dojde voda, nahlaste tuto situaci na náš centrální dispečink - 585536238, který zajistí její doplnění.

O dalším vývoji Vás budeme pravidelně informovat.